Отримати доступ до стільникового телефону, щоб його прослуховувати, насправді не так вже і складно. Однак існують способи, що дозволяють запобігти вторгнення в своє приватне життя, передає Корупція. Маркет.

Стільниковий телефон є в кожного з нас. Коли останній раз ви виходили з дому без мобільника? Напевно, це було випадково. Не секрет, що ми використовуємо телефони дуже часто, ми вже фактично не залежимо від них і від їх можливостей.

Ми не намагаємося вас налякати, але чи знаєте ви, як легко одержати до них доступ з боку? Якщо хтось захоче прослуховувати ваші розмови, читати SMS-повідомлення й стежити за вами по GPS – він це зробить.

Є багато причин, за якими людина хоче підслухати чужу телефонну розмову. Це може бути цікавий бос, ревнивий чоловік, «домушник» або телефонний хуліган.

Прослуховування стільникових телефонів без дозволу власника незаконна, але це трапляється. Необов'язково, що це трапиться з вами, але якщо ви підозрюєте, що хтось читає вашу SMS-листування або слухає розмови, то ось вам кілька корисних порад про те, як обчислити лиходія.

Температура батареї

Один із ймовірних індикаторів наявності «прослушки» – це батарея. Пощупайте ваш телефон у той час, коли ви його не використовуєте – якщо він буде теплим або навіть гарячим, це означає, що він все ще використовується. Врахуйте, що тепло буває насамперед від надмірного використання. Акумулятор може бути гарячим тільки в тому випадку, якщо телефон використовувався деякий час назад.

Телефон розряджається дуже швидко

Заряджаєте свій мобільний телефон частіше, ніж зазвичай – отримаєте ще один знак потенційної загрози. Якщо ви не використовували гаджет більше, ніж зазвичай, цілком можливо, що ваш телефон використовуватися будь-ким без вашого відома. Коли мобільний телефон прослуховують, він втрачає заряд акумулятора набагато швидше. Прослуховується мобільний телефон постійно записує розмови в кімнаті, навіть якщо виглядає так, начебто він лежить без діла.

Можна використовувати додатки BatteryLife LX або Battery LED для iPhone, щоб відслідковувати швидкість розряду батареї.

Примітка: мобільні телефони мають тенденцію втрачати максимальний рівень заряду батареї з плином часу. Якщо вашому телефону більше року, то ємність батареї буде неухильно знижуватися в залежності від інтенсивності використання.

Затримка при вимиканні

Коли ви вимикаєте свій телефон і спостерігаєте велику затримку, підсвічування, палаючу протягом тривалого часу або просто відмова від вимикання телефону, то цілком можливо, що ви на гачку. Завжди подмечайте нетипова поведінка телефону. Хоча, описані проблеми можуть бути викликані збоями в апаратному або програмному забезпеченні телефону.

Дивна активність

Коли ваш телефон працює, чи буває так, що у нього раптово спалахує підсвічування, самі по собі встановлюються якісь програми, відбувається мимовільне вимикання? Дивна поведінка може бути сигналом до того, що хтось віддалено управляє цим пристроєм. До речі, це також може відбуватися через перешкоди при передачі даних.

Фоновий шум

ви розмовляєте, телефон «на прослушці» може створювати перешкоди. Щось на зразок луни, розрядів електрики, клацань – ці звуки можуть бути викликані навколишнім середовищем, перешкодами при з'єднанні… або тим, що хтось вас прослуховує. Якщо чуєте пульсуючий шум зі свого телефону, коли ви його не використовуєте – це може бути серйозною проблемою.

Перешкоди

Якщо ви використовуєте свій телефон в безпосередній близькості до інших електронних пристроїв (на зразок телевізора) і він створює перешкоди на них, то це може бути наслідком наявності сторонніх пристроїв в корпусі мобільника. У більшості випадків перешкоди – це нормально, але якщо це відбувається в ті моменти, коли ви не використовуєте телефон, то це цілком може означати те, що ви «під ковпаком».

Станьте дезинформатором

Якщо ви підозрюєте, що ваша телефонна розмова прослуховується або записується кимось, кого ви знаєте, можете спробувати дезінформувати шпигуна, щоб точно підтвердити цю підозру. Повідомте комусь, кому ви довіряєте, свою «секретну» особисту інформацію по телефону. Якщо ви дізнаєтеся пізніше, що сторонні це дізналися, то це може бути відповіддю «так».

Отримайте допомогу

Якщо у вас є підстави вважати, що ваш мобільний телефон прослуховується, зверніться за допомогою. Поліція – це теж варіант, оскільки у них є обладнання, яким можна перевірити телефон, але цим шляхом потрібно йти тільки в тому випадку, якщо ви точно впевнені в тому, що вас прослуховують

Висновок

Ми знову підкреслимо, що шанси опинитися у когось «на гачку» дуже малі. Більшість з проблем, описаних вище, можуть бути пояснені поганий зв'язком, старою батареєю, «глюками» прошивки – але є і ті ознаки, на які в будь-якому випадку варто звернути увагу. Якщо ви – добрий самаритянин, то у вас є всі шанси на те, що ваш телефон чистий. Якщо ви хочете бути в безпеці, то вам варто заблокувати свій телефон паролем і тримати його при собі увесь час. Якщо ви його не використовуєте – видаліть батарею з відсіку, щоб бути точно впевненим в тому, що вас не прослуховують. До речі, слухають не обов'язково спецслужби. І подібний вид прослушки – зовсім не їх метод роботи. Існує безліч систем перехоплення абсолютно будь-якого трафіку (голос, дані). У Росії ця розробка отримала назву СОРМ.

Інформація для клієнтів:

ТОВ «Охоронно-юридична компанія «Кольчуга МД»

РЕКВІЗИТИ:

ТОВ «Охоронно-юридична
компанія «Кольчуга МД»
Філія - Рівненське обласне
управління АТ «Ощадбанк»
р/р 26000300054974
МФО: 333368
РНОКПП: 39587140